herkese selamlar. geçenlerde portalsepeti.com ile başım belada idi. sıkça google.com ‘a sormama rağmen olumlu bir yanıt alamadım. ama biraz kurcalama ile nasıl kurtulabileceğimi buldum. nasıl mı?
ilk olarak regedit ile başlayalım. başlat>çalıştır>regedit.exe yolunu takip edip (Kayıt Defteri) ne ulaşıyoruz. ctrl+f (Arama) kombinasyonu ile portalsepeti.com, portalsepeti, iyi123 bu isimleri tek tek aratıp karşınıza gelen değerleri silin. burda dikkat, hızınızı alamayıp her değeri silmeyin. (yapılacak kişisel hatalardan mesuliyet kabul etmem). kullandığınız tarayıcının hedef yolunu değiştirdiği için, buna müdahele edeceğiz. bunun içinde kullandığınız tarayıcıya göre;

  • Google Chrome > Sağ Tık > Özellikler > Kısayol >Hedef kısmında yazılanları şu şekilde değiştirin.
    “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe” http://www.google.com (burada http://www.google.com kısmına açılış sayfanızı dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. genel anlamda google tercih olduğu için öyle yazdım)
  • Internet Explorer > Sağ Tık > Özellikler > Kısayol > Hedef kısmında yazılanları şu şekilde değiştirin.
    “C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe” http://www.google.com

genelde kullandığınız tarayıcıya kolay erişim için başlat menüsü yanındaki görev çubuğuna eklersiniz. buradaki tarayıcıya sağ tıklayıp görev çubuğundan ayır deyip, tekrardan Hedef yolunu değiştirdiğimiz taryıcıyı ekleyebilirsiniz. anlatabileceklerim bu kadar.

görev çubuğu

About these ads